Gymnázium, Praha 6, Arabská 14

Úspěch družstva na finále středoškolského atletického poháru

14. prosince 2018

Jednou ze středoškolských soutěží s nejdelší tradicí je Středoškolský atletický pohár. Skoro každý, kdo chodil na střední, zaslechl název Corny pohár nebo středoškolky. Jedná se o prestižní klání středních škol a gymnázií v atletických disciplínách. Nejprve probíhají okresní poté krajská kola a nakonec finále.
Družstvo naší školy ve složení Julie Hlaváčová, Katarina Kišková, Tereza Dvořáková, Eliška Poborská, Hana Hybášková, Veronika Zedníková, Žaneta Brečkayová, Markéta Pospíšilová a Barbora Patočková postoupilo z Pražského kola, které bylo zároveň krajské do finále.

Oproti okresním a krajským kolům, finále probíhalo v atletické hale v Ostravě. Závody probíhaly na velice vysoké úrovni a nebylo nouze o výkony, za něž by se nemuseli závodníci stydět i na MČR jednotlivců.

V každé disciplíně mohli startovat 2 závodníci, kromě běhu na 60m, kde směli závodit 3. Každý výkon byl ohodnocen podle tabulek body a součet těchto bodů následně určil, které družstvo obsadí jaké místo.

Naše děvčata začala velmi dobře během na 60m, kde si 2 ze 3 závodnic vylepšili osobní rekordy a v podobném duchu se nesl celý závod pro náš tým.

Děvčata velice bojovala a nakonec obsadila 2. místo o pouhých 36b. za prvním. Celkový součet bodů našeho družstva činil 9 204b. a co se týče umístění, vyrovnala nejlepší dosažený výsledek naší školy z předchozích ročníků.

Děvčatům velice gratulujeme a přejeme, aby příští rok vystoupala na stupínek nejvyšší.
Oficiální výsledky