Gymnázium, Praha 6, Arabská 14

TSC Sicílie 2024

29. dubna 2024

V návaznosti na prosincovou návštěvu studentů katánské partnerské školy Liceo Statale “E. Boggio Lera” se 26 našich studentů v termínu 16. - 20. 4. vypravilo do sicilské Katánie, a to v rámci TSC Sicílie 2024. Během pobytu měli naši studenti možnost nejen poznat místní kulturu, ale také navštívit mnoho zajímavých památek.

Stejně jako v Praze, i v Katánii bylo šest českých studentů ubytováno u hostitelských rodin. Jednalo se o stejné studenty, kteří se starali o návštěvu z Itálie v prosinci. Zbytek účastníků TSC včetně učitelského doprovodu bydlel v hotelu přímo v centru města. O zprostředkování aktivit a program se tentokrát plně postarala italská strana, konkrétně dvě italské profesorky, Anna Barberi a Caterina Musumeci. Programu se společně se všemi účastníky TSC zúčastnila i šestice italských studentů. Závěrečný výlet na Etnu a do Taorminy pak absolvovala i větší část žáků partnerské školy.

Po příletu jsme byli partnerskou školou vřele uvítáni ochutnávkami tradičních sicilských pokrmů a prohlídkou hlavní budovy Liceo E. Boggio Lera. V Katánii jsme navštívili mnoho památek - Teatro Massimo Bellini, Museo dello Sbarco s expozicí o vylodění spojeneckých vojsk na Sicílii, nebo také historickou knihovnu Biblioteca Ursino Recupero, která se společně s katánskou univerzitou nachází v komplexu bývalého kláštera.

Tématická studijní cesta nám celkově rozšířila kulturní obzory a znovu nám také ukázal, jak důležité je učit se cizí jazyky.

Fotogalerie z akce.