Gymnázium, Praha 6, Arabská 14

Juniorský maraton

21. dubna 2017

Dne 18. 4. 2017 se uskutečnilo krajské kolo juniorského maratonu. Soutěže se zúčastnilo celkem 83 týmů z Prahy a Středočeského kraje. Do finále juniorského maratonu, které proběhne v rámci mezinárodního Pražského maratonu postupovala 3 družstva z Prahy a 3 družstva ze Středočeského kraje. Naší školu reprezentovali tito žáci:

10.Ondřej Hanuš

Celkově jsme se umístili na 10. místě ze všech týmů s časem 2:49:28. Mezi pražskými školami jsme obsadili 4. místo a pouze o 58s jsme nepostouli do finále. Závody se konaly na 2,1 km dlouhém okruhu, který závodníci absolvovali 2x.
Mezi chlapci se nejlépe vedlo Petru Hanušovi, který obsadil za čas 14:19,0 celkově 5. místo ze všech úseků.
Mezi dívkami si nejlépe vedla Kristýna Trojanová, která obsadila za čas 17:49,8 celkově 258. místo a 14. místo mezi děvčaty.